0553 617 52 99

Sosyal Medyada Biz}

+90 212 659 78 61 / +90 553 617 52 99
Ücretsiz Tabela Ölçü Keşif İşleriniz İçin
Hemen Bizi Arayın

Eczane Tabelası

Eczane Tabelası Nedir?
Sağlık, insanoğlun en temel ihtiyaçlarından biridir. Bu da Eczanelerin hayatımızdaki rolünü çok net bir şekilde anlatmaktadır. Eczane Tabelası bu nedenle çok büyük önem taşımaktadır. Sağlık Bakanlığı yeni getirdiği kanun ile tek tip yeni eczane tabelası sistemine geçildi. Türkiye’de yer alan tüm eczaneler bundan sonra aynı görselde, aynı şekilde ve aynı yazı karakteri ile olmak zorundadır.

TABELAJI REKLAM HİZMETLERİ
Tabelayamı İhtiyacınız Var? Hemen Bizi Arayın Ücretsiz Ölçü Keşif Ekibimiz Size Gelsin..

0 212 659 78 61 / 0553 617 52 99

TSE Başkanı Korkmaz yaptığı açıklamada yeni eczane tabelası için Türkçe kelime kullanımı esas alındı ifadelerini kullandı. Büyük şehirlerde eski tip eczane tabelaları insanlar için zorluk teşkil ediyordu. Yeni gelen düzenleme ile bundan sonra tabelalar artık tek tip olacak. Bu şekilde bir standart sağlanmış olacak. Bu gelişme tüm eczane sahiplerini harekete geçirdi. Aynı şekil, aynı görsel ve aynı yazı karakteri zorunluluk haline geldi.

Yeni Eczane Tabelası Nedir?
Her eczane, tabela bulundurma zorunluluğu bulundurmaktadır. Tabelalar sayesinde, dükkanlar insanların ilgisini daha fazla çeker. Bu hem dükkanlar için hem de tüketiciler için oldukça önemlidir. Yeni eczane tabelası, Sağlık Bakanlığının getirdiği yeni yönetmelik ile zorunlu hale gelmiştir.

Yeni yasaya uymayan eczane sahipleri para cezasına maruz kalacaktır. Bu nedenle yeni yönetmeliğin getirdiği kanunlara uymak oldukça önem taşır. Sizlere bu yazımızda eczane tabelası hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Eczane tabelaları için yeni boyut, şekil, yazı karakteri yönetmelikte yer almaktadır. Yönetmeliği okuyabilirsiniz.

Eczane Tabelasında Eczacıların Dikkatine
Eczane Tabelası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli
Sağlık Bakanlığı yeni getirdiği kanun ile Eczane Tabelası için standart getirdi. Bu nedenle, eczane sahipleri, yeni eczane tabelası yaptırmadan önce bazı konularda bilgi sahibi olmalıdır. Yeni kanun ile bazı sınırlamalar getirilmiştir. Eskiden eczaneler dikkat çekmesi adına farklı renkte olabiliyordu. Bu da görüntü kirliliğine neden oluyordu. Yeni kanun ile bu görüntü kirliliği ortadan kalkacak.
Eczaneler, hayatımızın için oldukça önemli kurumlardır. Bu nedenle belirgin olmaları oldukça önemlidir. Yeni eczane tabelası ile, eczaneler artık daha rahat şekilde dikkat çekmektedir. Yeni kanun ile aynı görseller, aynı yazı tipi ve aynı şekil zorunluluğu getirilmiştir.
Eczane Tabelası Yaptıracakların Dikkatine
Eczane tabelası yaptıracak olanları bilmesi gereken bazı noktalar vardır. Değişen yönetmelik sonrası, tabelalar için bir standart getirildi. Yönetmeliğe uymayan eczanelere ise idari para cezası uygulanmaktadır. Yeni eczane tabelası hakkında sizlere bilgilendirme amaçlı bir yazı oluşturduk. Bu yazımızı okuyarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Eczane tabelası değişikliği tüm eczaneleri etkilemektedir. İmalatı ve montajı bu kanunlara ve yasalara uygun olarak yapılmalıdır. Aksi takdirde idari para cezası uygulanmaktadır. Eczane tabelası yaptıracakların dikkatine diye başlayan yazıları dikkatli şekilde okumanızı öneririz. Eğer eczane sahibi iseniz, bu konularda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Kaliteli malzeme ve uygun fiyat ile tabela yaptırmak için TabelaJI.com ile hemen irtibata geçiniz.

Eczane Tabelası Fiyatları
Sağlık Bakanlığının yeni getirdiği kanun ile Eczane tabelaları bundan sonra aynı görselde, aynı şekilde ve aynı yazı karakteri ile olacak. Bu da eczane tabelası fiyatları hakkında soru işareti oluşmasına neden oldu. Eczanelere yeni tabela yaptırma zorunluluğu getirildi. Bu nedenle yeni fiyatlar oldukça büyük merak konusu. Yazımızda bu merakı gidermeye çalışacağız.
Eczane tabelası yapan bir çok firma vardır fakat önemli olan Sağlık Bakanlığının Eczane Tabelası yönetmeliğine uymaktır. Bu firmaların çoğu bunu fırsat bilerek her telden her kafadan bir ses çıkararak ne tutturursam kardır mantığına büründü buda ailemizin en yakın sağlık danışmanı olan Eczacı hocalarımızın oldukça canını sıkıyor TabelaJI.com olarak biz bunun önüne geçmek için eczane tabelası nın öncelikle masraf yani malzeme maliyetini çıkartmaya önem verdik böylelikle kafamıza göre fiyat teklifi sunmuyoruz, eczane tabelalarına getirtilen standart yasa sonrası yeni fiyatlandırmaya gittik bunu şu şekilde değerlendire biliriz, Örneğin Duygu Eczanesi firmamıza ulaşarak eczane tabelası ihtiyacını dile getirdi, biz hemen ilgili ölçü keşif ekibimizi bahsi geçen Eczane’ ye yönlendirerek ücretsiz ölçü ve keşif işlemlerini tamamlar tabelası yapılacak olan Eczane’ nin cephe resimlerini çekerek Grafik tasarım (Grafiker) ekibimizle paylaşır böylelikle hem net ölçü alır ve Eczacımızın Eczane Tabelasını imalat ve montaj öncesi cephesinde görsel olarak nasıl göründüğünü paylaşırız. Bundan sonraki aşama da insanların en yakın sağlık danışmanı olan siz değerli eczacılarımıza fiyat teklifimizi sunarız. Böylelikle sorunsuz bir çalışma ortamı hazırlarız.

Yeni Eczane Tabelası
Türkiye’de faaliyet göstermeye devam eden eczanelerin tabelası, Sağlık Bakanlığının getirdiği kanun ile değişikliğe uğradı. Tabelalarda aynı standart kullanılarak, eczanelere erişim kolaylığı hedefleniyor. Farklı standart ve görüntüdeki eczane tabelaları görsel kirliliğe yol açmaktadır. Aynı zamanda erişim zorluğu ve haksız rekabet gibi sorunlar meydana gelmektedir.
Yeni Eczane tabelası ile tüm bunların önüne geçilmesi planlıyor. Yeni kanun ile, tabelalar aynı tip, aynı yazı şeklinde ve aynı görsele sahip olacaktır. Bu sayede eczanelere erişim daha kolay olacak ve rekabet sorunu ortadan kalkacaktır. Eczaneler arasında rekabet olması, eczanelerin ticarethanelere dönüşmesine neden olmaktadır. Bu da oldukça olumsuz bir durumdur.
Yeni Eczane Tabelası Nasıl Olacak?
Eczane tabelası hakkında yapılan açıklamalar, yeni eczane tabelası nasıl olacak sorusunu akıllara getirmektir. Yeni eczane tabelası hakkında bir çok söylenti söz konusudur. Bundan sonra ülkemizdeki tüm eczane tabelaları aynı görselde, aynı şekilde ve aynı yazı tipinde olucaktır Bu sayede eczaneler arasındaki rekabetin bitmesi ve eczanelere ulaşımın daha kolay olması hedefleniyor.
Yazımızda sizlere yeni eczane tabelası ve tabelalar hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Bu tip düzenlemeler sık sık olmaktadır. Sitemizden yeni tabelaları rahat bir şekilde takip edebilirsiniz. Eczane tabelaları yönetmeliği ile hedeflenen şey standart oluşmasının sağlanmasıdır. Görsel kirlilik yerine, ulaşımı daha rahat olan eczanelerin olması, bu yasaların oluşmasının nedenidir. Yeni eczane tabelası ile sağlık sektöründe gelişme kaydedilmesi planlanmaktadır.

25 Ekim 2018
88 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN