+90 212 659 78 61 / 0553 617 52 99

Sosyal Medyada Biz}

+90 212 659 78 61 / +90 553 617 52 99
Ücretsiz Tabela Ölçü Keşif İşleriniz İçin
Bize Ulaşın

Dijital Baskı

DİJİTAL BASKI NEDİR?

Dijital ortamlarda bulunan kelime, resim veya diğer ürün çeşitlerinin, farklı yöntemler ille belirlenen bir sistem üzerine basılma işlemine dijital baskı denir. İstenilen materyaller üzerinde çok farklı çalışmalar yapmanızı sağlamakla beraber, çeşitli yöntemler ile de gerçeğe dönüştürülebilir. Dijital baskı çalışmaları, genel olarak küçük çapta yapılan reklam çalışmaları için tercih edilmektedir. Ancak ofset bakı ile kıyaslama yapılması gerekirse, maliyet açısından biraz daha yüksek olduğu söylenebilir. Fakat dijital baskı çalışmaları daha kısa bir süre içerisinde tamamlanabilir. Buna ek olarak da iki baskı türü de, çok farklı yöntemler ile yapılmakta ve uygulanabilirlik açısından da sayısız farklılıklar görülmektedir.

TABELAJI REKLAM HİZMETLERİ
Tabelayamı İhtiyacınız Var? Hemen Bizi Arayın Ücretsiz Ölçü Keşif Ekibimiz Size Gelsin..

0 212 659 78 61 / 0553 617 52 99

Dijital Baskı ve Ofset Baskı Arasındaki Farklar

Ofset baskı ile dijital baskı arasında ki temek fark, dijital baskı tasarımlarında bulunan kalıpların sürekli değiştirilmesi zorunlu olmamasıdır. Ancak bu durum Ofset baskı için incelenirse, söz konu kalıpların düzenli olarak değiştirilmeli ve bu işlemlerin makine yardımı değil de, manuel bir şekilde yapılması gerektiğidir. Bu nedenle de dijital baskı çalışmalarına göre daha uzun bir sürede tamamlanan Ofset baskılar, aynı zamanda seri üretim yapılması gerektiği anlarda kesinlikle tercih edilmez. Diğer bir fark ise, dijital baskı çalışmaları, hem daha kolay, hem de az maliyet ile yapılabilmektedir. Ayrıca oluşturulan tek bir kalıp sayesinde milyonlarca dijital baskı tasarlanabilir ve uzun dönem boyuna rahatlıkla kullanılabilir. Baskı teknikleri bakımından da farklılık gösteren bu kavramlar, hizmet verdiği alanlara özel olarak da üretilmektedir Özellikle de ofset baskı için birçok kimyasal maddeye ihtiyaç duyulmakla birlikte, verilen zayiat bakımından da oldukça maddi zararlar getirmektedir.

Dijital Baskı Çalışmalarının Avantajları

Pek çok yönden avantaj sağlayan dijital baskı çalışmaları, hemen hemen tüm reklamcılık sektöründe kullanılmaktadır. Başlıca tercih edilme sebepleri ise, hızlı imalat ve ekonomik maliyetlerdir. Ayrıca diğer artı yönleri ise, sınırsız baskı adedi, şık estetikliği, beklenen kaliteyi sağlayabilmesi ve birçok alana özel olarak üretilmesidir. Bu nedenle de;

Baskı yapılacak adet sayısı az veya çok ise
Tasarım açısından yeteri kadar zaman yok ise
Çok kaliteli bir reklama ihtiyaç yok ise
Baskı hızı, maliyetten daha çok önemli olduğu gibi alanlarda veya şartlarda dijital baskı türleri tercih edilir.

İmalat ve tasarım sektöründe hizmet veren TabelaJI Reklam firması, hem dijital baskı, hem de ofset baskı faaliyetleri yürütülmektedir. Özellikle de firmanızın güzel bir şekilde tanıtılması için hazırlanan tüm baskılar kalite kontrollerden geçirildikten sonra satışa sunulmaktadır. Alanında uzman olan ekip arkadaşları sayesinde, hazırlanan projelerin kusursuz bir şekilde tamamlanması sağlayan TabelaJI Reklam firması, her ürün modeline özel olarak da çeşitli tanıtım araçları hazırlamaktadır. Özellikle de günümüz teknolojisinde üretilmiş olan baskı makineleri sayesinde, tüm çalışmaların okunaklı, anlaşılabilir ve şık bir tasarıma sahip olmasını sağlamaktadır.

Sipariş Hızı

Firmanın müşteri temsilcilerine ulaşan sipariş talepleri, maksimum 1 iş günü içerisinde değerlendirilmekte ve siparişin aynı gün içerisinde hazırlanması sağlanmaktadır. Dijital baskı çeşitleri, müşterilerimizin onayına sunulduktan sonra, istenildiği adet kadar hazırlanabilmektedir. Ayrıca ekip arkadaşlarımız gerçekleştirilen tüm çalışmaların kusursuz bir şekilde tamamlanması için her türlü önlemi almaktadır. Konu hakkında detaylı bilgi almak veya fiyat listemizi incelemek için firmamızın müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Niye TabelaJI Reklam

Yüzde yüz müşteri memnuniyeti
Ekonomik fiyat garantisi
Birinci sınıf baskı kalitesi
Seri ve kusursuz bir imalat

25 Ekim 2018
24 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

WhatsApp Bize Whatsapp'dan Yazın